Skip to main content

Saját tapasztalataim

Annak súlyát, hogy milyen hatással van lelkiállapotunk a fizikumunkra, először magamon és 13 éves lányomon tapasztaltam.
Lányom egyre gyakrabban panaszkodott hányingerre, bőrproblémái voltak, és elzárkózott a társasági programoktól. Azt gondoltam először, hogy a tejfehérje és glutén okozza ezt, mint ezelőtt 4 évvel a hasfájását. Ennek megfelelően állítottam össze az étrendjét, de nem változott a helyzet. A véreredményeket vizsgálva, az orvosok azt mondták, egészséges a gyermek. Nagy nehezen találtam egy orvost, aki felismerte a tünetei okát: hisztamin intolerancia mely több élelmiszerre való érzékenységet is jelentett. Ezzel egyidőben a szakember megállapította, hogy nekem is ugyanaz a problémám. Elkezdtünk kezelésekre járni, ahol beállították az étrendünket is. Rájöttem, hogy nem csak az étkezéssel kell foglalkoznom, hanem a lelkiállapotunkkal, például, hogy is vagyok önmagammal? Mi szerez örömet? Mennyire engedem / engedhetem meg magamnak az örömszerző tevékenységeket? Mi fontos és mi nem? Kinek a szavára adok és kiére nem? Vannak-e olyan helyzetek az életemben, ahol elnyomást élek át, és nem tudom érvényesíteni akaratomat, ezeket hogyan kezelem, elégedett vagyok-e ezzel? Feltettem magamnak a kérdéseket: ki uralja az életemet, ki a felelős az életemért?
A fenti kérdések megválaszolása során felismertem azokat a dolgokat, amelyek belső feszültséget gerjesztettek, stresszt okoztak, és pusztították a bélflórámat is.

Időközben a lányommal is sokat beszélgettünk az őt foglalkoztató gondolatokról, az olyan helyzetekről, amelyek zavarják őt, amire eddig nem talált megoldást, vagy a kapott megoldást bizonytalannak érezte.   Ezek álltalában olyan szituációkból fakadó aggodalmak voltak, amelyeket a tényektől eltérően értelmezett.   Amikor ezeket átbeszéltük, és meglátta a különbséget a tények és az ő értelmezése között, akkor ez az egész „csomag”, amely őt addig emésztette, egy új megvilágításba került, és egészségromboló hatása megszűnt.
Közben ő is járt kezelésre, melynek célja a legyengült szervek állapotának javítása volt.
A negyedik alkalommal, a biorezonanciás kezelés után azt mondta a szakember: „Nem tudom mit csináltatok, de bármi volt is az, nagyon jól csináltátok! Eszternek nem kell többet jönnie kezelésre. Bélflórája 87%-ra épült, gyönyörűen kinyílt, kilazult, amit nem szoktam tapasztalni másoknál.” (Szeszták Zsófia, biorezonanciás szakember, táplálkozási és hormon tanácsadó)  

Ma már ismét életvidám, nyitott egyéniséggé vált a 2 éve még befelé forduló, minden programot elutasító lányom. Most már mindent ehet. DE, mivel változtattunk az életmódunkon, odafigyelünk az immunrendszert erősítő táplálkozásra is. 
Ezen kívül figyelünk a konfliktusok mielőbbi rendezésére, az alvásidőre, a megfelelő mennyiségű mozgásra.

A coaching folyamataimban nagy hangsúlyt fektetek a tudatosításra, arra, hogy megértsék ügyfeleim az ok okozati összefüggéseket, mert így tudják visszaszerezni sorsuk irányítását.